HTML  

به نام خداوند بخشنده مهربان

مدرسه ی دکتر شهیدی

 در یک نگاه

 

کادر مدرسه ی دکتر شهیدی

مسئولين مدرسه ی دکتر شهیدی  مدرسه، مجموعه اي از کارآمدترين دبيران منطقه ي را به خدمت گرفته است . بهره گيري از نيروي جواني و تجربه، ترکيب مناسبي از تحرک، پويايي، خلاقيت و انديشه را در فضاي مدرسه حاکم کرده است. تمامي کارکنان مدرسه ی دکتر شهیدی کارشناسانی با مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا می باشند

کلاس های هوشمند

تمامی کلاسهای آموزشی مجهز به امکانات هوشمند آموزشی ازجمله کامپیوتر ،  دیتاپروژکتور ، پرده و فلم هوشمند، اینترنت پرسرعت و .... می باشد

شرکت در رقابت هاي علمي

محک خوردن توان علمي دانش آموزان در پهنه اي وسيعتر از مدرسه در تقويت حس رقابت سالم، موثر است. لذا منفک از رقابت هاي درون محيط آموزشي، مدرسه اقدام   به شرکت در مسابقات علمی در سطح استان نموده تا رقابت بزرگ را ايجاد نمايد.نتايج اين آزمون ها، جايگاه علمي دانش آموزان و دبيران مدرسه را در بين ساير مدارس مشخص مي نمايد .

بازديد هاي علمي

امروزه نقش آموزش ديداري و تجربي، نقش برجسته و موثري است. مدرسه ی دکتر شهیدی به صورت ماهانه در کنار آموزه هاي تئوريک، بازديد هاي علمي دوره اي را تدارک ديده است. بازديد هاي صنعتي، علمي، کاربردي، نجوم و ستاره شناسي، صنايع غذايي، آزمايشگاهي و .... از اهم اين بازديد ها مي باشد.

برخورداري از نظم و انضباط مطلوب

يکي از مهمترين شاخصه هاي مدرسه ی دکتر شهیدی  ي مدرسه ، برخورداري از نظم و انضباط مطلوب مي باشد.

رفت و آمد و آمد و شد دانش آموزان، پوشش لباس فرم یکسان و رعایت موازین ادبی و اخلاقی از مواردی است که در آئین نامه ی دانش آموزی مدرسه ی دکتر شهیدی  که در ابتدای سال مورد امضای ایشان و خانواده ها قرار می گیرد، قید شده است و مورد تأکید و التزام عملی مسئولین مدرسه ی دکتر شهیدی می باشد.

توجه جدي به اجراي مواد آئين نامه ي اجرايي مدرسه ، ضامن برخورداري مدرسه ی دکتر شهیدی از اين نظم مي باشد.

 

کتابخانه

کتابخانه ي مدرسه ی دکتر شهیدی با بهره گيري از نيروي مجرب کتابداري، فضايي مناسب را براي مطالعه، تحقيق و پژوهش فراهم مي سازد. داشتن محيط مناسب با 340 عنوان و 2000جلد کتاب در زمينه هاي ادبي، علمي، رمان، تاريخ، مذهبي و ... بر تحقق امر پژوهش محوري، کمک شاياني مي کنند. علاوه بر این کتابخانه ی الکترونیکی شامل بیش از 10000 هزار کتاب الکترونیکی قابل استفاده ی دانش آموزان در تمامی کلاسها می باشد.

- تازه هاي کتاب: انتشارات مدرسه هر ماه جديدترين کتاب هاي چاپ شده ي خود را ( بر اساس قراردادي که در آغاز سال تحصيلي عقد شده است ) براي مدرسه ی دکتر شهیدی ارسال کرده و کتابخوانه ي مدرسه ی دکتر شهیدی آن را در معرض مطالعه ي دانش آموزان قرار مي دهد.

 

ارتباط با اولیاء

علاوه بر روشهای معمول  ارتباطی با اولیاء ، این مدرسه سایت اینترنتی به آدرس http://www.dr-shahidi.ir/ طراحی و تدارک دیده است که اولیاء محترم میتوانند وضعیت درسی و انضباطی دانش آموز خود را پیگیری کرده و با کادر آموزشی در ارتباط باشند، در ضمن دانش آموزان می توانند مطالب کمک آموزشی را از سایت مربوطه دریافت کنند و در جریان آخرین اخبار مدرسه قرار گیرند

سایت کامپیوتری

سایت کامپیوتری مدرسه ی دکتر شهیدی ، با بهره گيري از 12دستگاه رايانه ي پيشرفته و نيز بهره گيري از خطوط پر سرعت اينترنت +ADSL2 و با استفاده از دبيران مجرب، محیطی مناسب برای بهره گیری از امکانات رایانه ای در راستای کلاس های درسی می باشد.

اردوها

اردو سهم عمده اي در ايجاد يک شخصيت اجتماعي مثبت و کارآمد دارد. بر اين اساس اردوهاي مدرسه ی دکتر شهیدی به شرح ذيل و مطابق تقويم اجرايي مدرسه فهرست مي شود:

. اردوي زيارتي سياحتي مشهد مقدس ( در نيمه دوم سال تحصيلي ) - اردوي سياحتي استان تهران - اردوي سياحتي شهرهای تاریخی و خوش آب و هوای ایران - اردوهاي آموزشي

نگرش به معنويات

ايجاد جاذبه هاي معنوي و ايجاد علاقه هاي مذهبي از رويکردهاي مهم مدرسه ی دکتر شهیدی به شمار مي رود .

- توجه جدي و مستمر به برگزاري همه روزه ي مراسم نماز جماعت

- مراسم معنوي زيارت عاشورا ویژه

- تکريم روحيات والاي انساني و فطري در دانش آموزان

- معرفي و تکريم الگوهاي معنوي

- برگزاری کلاس های مستمر و پویای قرآنی

سرفصل هاي مهم مدرسه در ايجاد و تقويت روحيات معنوي دانش آموزان مي باشد .

توجه به مکارم اخلاقي

صرف نظر از تقديرهاي رايج که از دانش آموزان ساعي و ممتاز مي شود، در پايان هر هفته دانش آموزاني که در زمينه هاي اخلاقي واجد يکي از صفت هاي ممتاز باشند ( به صورت معرفي توسط خانواده ) در مراسمي در مدرسه ی دکتر شهیدی و در حضور دانش آموزان و اولياء خودشان مورد تقدير واقع مي شوند.

دانش آموزان برتر در هر هفته نیز در وب سایت مربوط به هر مقطع معرفی و مورد تقدیر قرار می گیرند.

. شرکت در رقابت هاي ابتکاري – علمي

شکستن فضاي رسمي ، گاهي ضروري مي شود . مدرسه ی دکتر شهیدی  ي مدرسه، همگام با مسابقات جهاني، خلاقيت دانش آموزان را تحريک کرده در قالب يک رقابت جذاب در اين مسابقات شرکت مي کند.

اين مسابقات عبارتند از :

- مسابقه ي پرواز تخم مرغ - ساخت سازه هاي ماکاروني—روبوتيک -- پرتاب موشک آبی- المپياد ورزشي

 

آدرس: کيلومتر 26 جاده ي ساوه - شهرستان بهارستان - بين سبز دشت و گلستان - روبروي نمايندگي سايپا -خ شهید ابدام

تلفن: 56741959-56741970 

وب سایت     www.shahidisch.ir